Skip to content

Ekologický

prístup

ekologicky pristup ikona

Prírodné materiály 

DOTS sú z tvrdého dreva. Prečo? Pretože drevo je obnoviteľný a odbúrateľný materiál a v spojení s čistým tvarom je zároveň nadčasové a zaujímavé. Drevo zvládne každodennú záťaž a stopy používania ho nedegradujú, ale dodávajú mu zaujímavú patinu. Zároveň je teplé, príjemné na dotyk a vďaka rôznorodej kresbe aj krásne. Piškótky DOTS sú vyrobené z jaseňa, no v špeciálnej ponuke už môžete nájsť aj dub, orech, agát a javor. Medzi špeciálnymi sadami sa nachádzajú aj umelecké diela prírody, ktorá z času na čas vytvorí z letokruhov ozajstné originály.

Aby si drevo zachovalo svoje pôvodné vlastnosti, ošetrujeme DOTS olejom, ktorý nemení ich pôvodnú farbu a necháva otvorené póry. Použili sme zmes prírodných a rastlinných olejov a voskov, ktorá je bezpečná pre ľudí, zvieratá a detské hračky podľa európskej normy EN: 71.3 a je odolná voči slinám a potu podľa nemeckej priemyselnej normy DIN53160.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slovenská výroba

DOTS sú slovenské od „špiku kosti“. 

  • Navrhnuté a vyvinuté na Slovensku
  • Otestované v slovenských domácnostiach
  • Vyrobené šikovným slovenským drevárom
  • Vyrobené zo slovenského dreva

Prečo si DOTS nedáme vyrobiť do inej krajiny za nižšiu cenu? Pretože medzi naše hodnoty patrí lokálnosť a podpora šikovných slovenských remeselníkov. Okrem toho si do dielne dôjdeme po DOTS na bicykli, čo eliminuje uhlíkovú stopu z prepravy 🙂 

Ekologické balenie

DOTS ponúkame zabalené dvoma spôsobmi:

  1. Balenie DOTS active v originálnom vrecku z režného plátna, ktoré sme pre vás sami navrhli. 🙂 (Materiály na výrobu a aj šitie sme samozrejme vyriešili lokálne, tu na Slovensku.) Vrecko barefunápadité a originálne uzatváranie s DOT – aby ste si s ňou mohli kedykoľvek aktivovať a rozhýbať aj vaše ruky (POZOR: je to silno návykové). Vrecko sa dá samozrejme použiť viac krát a je ideálnou formou balenia, pokiaľ chcete DOTS darovať ako darček. V rámci balenia sa, okrem návodu na použitie a náhradných nálepiek, nachádza aj brožúra o bosej chôdzi a stimulačných povrchoch.
  2. Balenie DOTS active TUBUS je ekonomickejšia verzia, kde sú DOTS balené v papierovom tubuse. V rámci balenia sú pribalené náhradné nálepky a návod na použitie, ale brožúra je len v elektronickej forme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odhaľ ďalšie zaujímavosti o DOTS ukryté pod ikonkami