Skip to content

Piškótky

DOTS

DOTS bolo nudy!

Piškótky DOTS prinesú štýlovosť do tvojho domova, rozhýbu ti chodidlá a rozohrajú kreativitu.

barefu DOTS sú dizajnové barefootové pomôcky, ktoré ozvláštnia tvoju podlahu a dodajú jej stimulačnú funkciu. Vždy, ked po nich prejdeš, aktivuješ a posilňuješ svoje chodidlá. DOTS sú výsledkom výskumu, v ktorom sme hľadali najlepší spôsob pre stimuláciu dospeláckych a detských chodidiel.

senzorická stimulácia chodidiel pri státí a prešľapovaní

zapájanie svalov nohy a tela pri prechode a došľape

pre stimuláciu nie je potrebný extra čas a námaha pri cvičení

pomáhajú „vypnúť“ hlavu / vrátiť sa do prítomnosti

podporujú prechod na opatrnú a  vedomú chôdzu

aktivujú všetky chodidlá v domácnosti (aj tie najlenivejšie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nemáš extra čas na cvičenie?

Tak práve pre teba sú barefu DOTS active/static ideálne riešenie, ako dostať stimuláciu chodidiel, bez extra času, do svojej denno-dennej rutiny. Aplikácia DOTS active do križovatky pohybu vytvorí podnetný priestor, ktorým prirodzene prechádzaš pri využívaní interiéru. Na druhú stranu aplikácia DOTS static k umývadlu v kúpeľni či drezu v kuchyni vytvorí senzorický priestor pre tvoje chodidlá, kým ty sa venuješ umývaniu zubov či riadov. A teda na aktivovanie chodidiel a zapojenie svalov nepotrebuješ extra čas ani námahu!

Nemáš kapacitu sa zamýšľať nad každým krokom?

Okrem aktivovania chodidla je dôležitý aj psychologický aspekt a uvedomenie si našej chôdze

Pri došľape na podnetný povrch chodíme naboso inak ako po bezpečných domácich podlahách. Opatrná a vedomá chôdza – tá, ktorú máme vonku na skalkách, znižuje, okrem iného, otrasy pri došľape a reaguje na povrch komplexnejším zapájaním svalov. Aby bola naša domáca chôdza naozaj “bosá”, potrebuje podnety a pripomenutia na jej zjemnenie.

Nemáš kapacitu sa zamýšlať nad každým krokom a prostredie svojej domácnosti preferuješ vizuálne čisté a moderné? Potom sú DOTS active/static navrhnuté práve pre teba – esteticky a funkčne!

Chceš pozitívne vplývať na ľudí okolo seba?

Aj ty sa občas cítiš bezradne pri osvete svojich najbližších alebo teda v ich motivovaní spraviť niečo pre seba? Tak nestrácaj energiu… proste DOTS začleň do svojej domácnosti a tvoji najmilší začnú stimulovať a precvičovať svoje chodidlá v rámci bežného života. 

Okrem iného si doma vytvoríš priestor, ktorý zaujme každú návštevu a rozohrá kreativitu nejedného dieťaťa a aj dospeláka.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nechceš lepiť no stimulovať áno?

V tom prípade ti v duchu #NELEP #BAVSA #STIMULUJ odporúčame DOTS play. DOTS play si môžeš dať kdekoľvek! Môžeš si s nimi spríjemniť podlahu v kuchyni a stimulovať chodidlá kým varíš, umývaš riad, či krájaš zeleninu, alebo si ich daj pod stôl a precvičuj chodidlá počas home office či práci na počítači. Môžeš si ich dať k žehliacej doske, k barovému pultu, či si z nich spraviť s deťmi obiehace body, skákacie kamene, stanovištia alebo pomôcku na vedomé precvičovanie chodidla. Ak dve DOTS PLAY spojíš  dokopy, jednoducho si vytvoríš balančné a zároveň masážne UFO (nielen pre tvoje nohy ale aj ruky). A kľudne ich využi aj v práci, v škole či pri joge.

Pretože, keď na DOTS PLAY došliapneš väčšou váhou, piškótky vďaka protišmykovej gume držia pevne a nepohnú sa z miesta, ak ale váhu odľahčíš, vieš DOTS jemne presunúť na iné miesto. A keď ich spojíš dokopy, magnetická sila sa postará o to, aby tak aj ostali.

Či už sa rozhodneš aktivovať jednotlivé senzorické body na chodidle, či precvičiť a aktivovať svaly na nohách a tele – DOTS PLAY majú hranice iba tam, kde končí tvoja fantázia! A kam s nimi, keď ich netreba? … no napríklad na chladničku 😉

DOTS play sú v ponuke aj v špeciálnej Montessori edícii, pri ktorej neprecvičuješ len svoje chodidlá ale aj svoj mozog!

Na zopakovanie: Lepiť, nelepiť, odlepiť, prelepiť?

DOTS active – LEPÍŠ do križovatky pohybu
DOTS static – LEPÍŠ na miesto kde stojíš napr. k drezu (extra povrchová úprava proti vlhku)
DOTS play – NELEPÍŠ
 
ODlepiť aj PRElepiť môžeš! DOTS držia pevne, ale v návode je napísané, ako sa dajú odlepiť. Pokiaľ sa pri odlepení znehodnotí páska, buď použiješ náhradnú pásku z balenia alebo si dokúpiš lepky z nášho eshopu.

Výhody a nevýhody lepenia a nelepenia DOTS?

Lepenie:

+ keďže sú DOTS súčasťou podlahy, netreba nič navyše robiť, iba žiť bežne vo svojej domácnosti a bez EXTRA ČASU a ENERGIE stimuluješ a aktivuješ chodidlá
+ deti ani zvieratá neodnesú DOTS mimo
+ jednoduché upratovanie
 
pri podlahách s tendenciou zmeny farebnosti sa po dlhšom nalepení môže farebnosť pod DOTS líšiť od zbytku podlahy
pokiaľ si v podnájme, asi máš rešpekt lepiť niečo na cudziu podlahu
 
 
NElepenie:
 
+ veľká variabilita pri umiestnení a použití
+ ľahké odloženie napr. na chladničku
+ hravé a podporujúce kreativitu
 
treba ich aplikovať na miesto, kde sa budú používať (napr. preložiť z chladničky ku kuchynskej linke)
držia pevne na došlap, takže sú skôr vhodné na statickú stimuláciu
možnosť odkopnutia pri pohybe v priestore

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odhaľ ďalšie zaujímavosti o DOTS ukryté pod ikonkami

VEDECKÝ VÝSKUM

Ikona - vedecký výskum

Chôdza naboso a veda

Veda sa chôdzou naboso zaoberá cez 100 rokov. Používanie obuvi, ktorá nevychádza z tvaru ľudského chodidla a nedovoľuje nohám pracovať v ich plnom rozsahu, si vyberá daň, nielen na samotných nohách ale i na zbytku tela.

More

Chôdza naboso a zdravé nohy

Bosá chôdza po podnetných povrchoch sa celosvetovo používa ako súčasť terapie pri plantárnych problémoch. 

More

Chôdza naboso doma

Domáci interiér je pre mnohých ľudí posledným miestom, kde sú ochotní vyzuť si topánky. Chodidlo teda dostáva po celodennom väzení slobodu a je pripravené na rozhýbanie. 

More

CHRÁNENÝ DIZAJN

chraneny dizajn ikona

Čo sa skrýva za dizajnom DOTS?

11 ročné štúdium dizajnu a 4 ročná vášeň pre chôdzu naboso
4 ročný výskum stimulačných podlahových prvkov v interiéri
– 2 v 1: spojenie potreby precvičovania chodidla a ľudskej lenivosti
19 tvarových 
predchodcov rôznych výšok, priemerov a typov zaoblenia
– 6 vyskúšaných materiálových prevedení

More

ZDRAVÉ CHODIDLÁ

Ikona - zdravé nohy

Ploché nohy, hallux valgus…

99% ľudí sa rodí so zdravými nohami. Avšak, kým dosiahneme vek 20 rokov, až 80% z nás má plantárne problémy. Prečo? Lebo celoživotné nosenie nevhodnej obuvi si vyberá svoju daň. Viac o tejto téme sa dozviete vo videu  Je bosá chôdza ako bosá chôdza?

More

Zdravá chôdza a barefoot podlaha v interiéri

Prečo sa pocelodennom nosení topánok odporúča nosiť doma ďaľšiu obuv – papuče? Pretože domáce podlahy sú rovné, tvrdé, nezaujímavé a najmä bezpečné. Napriek tomu, že odložíme topánky, nie sme nútení vymeniť topánkový štýl chôdze za bosý.

More

EKOLOGICKÝ PRÍSTUP

ekologicky pristup ikona

Prírodné materiály 

DOTS sú z tvrdého dreva. Prečo? Pretože drevo je obnoviteľný a odbúrateľný materiál a v spojení s čistým tvarom je zároveň nadčasové a zaujímavé. 

More

Slovenská výroba

DOTS sú slovenské od „špiku kosti“. 

Navrhnuté a vyvinuté na Slovensku.

More

Ekologické balenie

  1. Balenie DOTS active v originálnom vrecku z režného plátna 
  2. Balenie DOTS active TUBUS 

More

Pomoc druhým

dobrocinnost ikona

Zmysluplná práca

Robiť to, čomu človek verí a v čom vidí zmysel, je veľké šťastie a zároveň záväzok. My barefu, DOTS a bosým chodidlám veríme.

More

Pomoc na druhú

DOTS pomáhajú Vám – naším zákazníkom na rozhýbanie chodidiel. My sme sa však rozhodli, že sa chceme o svoje biznis úspechy deliť ďalej a to s tými, ktorí to potrebujú.

More

Pre správny vývoj nožičiek

DOTS sú súčasťou viacerých materských centier či škôlok, pretože tam behá kopec nožičiek, pre ktoré je stimulácia dôležitá. 

More