Piškótky

DOTS

DOTS bolo nudy!

Piškótky DOTS prinesú štýlovosť do vašich domovov, rozhýbu vám chodidlá a rozohrajú vašu kreativitu.

barefu DOTS sú dizajnové barefootové pomôcky, ktoré ozvláštnia vašu podlahu a dodajú jej stimulačnú funkciu. Vždy, ked po nich prejdete, aktivujete a posilňujete svoje chodidlá. DOTS sú výsledkom výskumu, v ktorom sme hľadali najlepší spôsob, pre stimuláciu chodidiel vás a vašich detí.

senzorická stimulácia chodidiel pri státí a prešľapovaní

zapájanie svalov nohy a tela pri prechode a došľape

pre stimuláciu nie je potrebný extra čas a námaha pri cvičení

pomáhajú „vypnúť“ hlavu / vrátiť sa do prítomnosti

podporujú prechod na opatrnú a  vedomú chôdzu

aktivujú všetky chodidlá v domácnosti (aj tie najlenivejšie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nemáte extra čas na cvičenie?

Tak práve pre vás je barefu DOTS active/static ideálne riešenie, ako dostať stimuláciu chodidiel, bez extra času, do svojej denno-dennej rutiny. Aplikácia DOTS active do križovatky pohybu vytvorí podnetný priestor, ktorým prirodzene prechádzate pri využívaní vášho interiéru. Na druhú stranu aplikácia DOTS static k umývadlu v kúpeľni či drezu v kuchyni vytvorí senzorický priestor pre vaše chodidlá, kým vy sa venujete umývaniu zubov či riadov. A teda na aktivovanie chodidiel a zapojenie svalov nepotrebujete extra čas ani námahu!

Nemáte kapacitu sa zamýšľať nad každým krokom?

Okrem aktivovania chodidla je dôležitý aj psychologický aspekt a uvedomenie si našej chôdze

Pri došľape na podnetný povrch chodíme naboso inak ako po bezpečných domácich podlahách. Opatrná a vedomá chôdza – tá, ktorú máme vonku na skalkách, znižuje, okrem iného, otrasy pri došľape a reaguje na povrch komplexnejším zapájaním svalov. Aby bola naša domáca chôdza naozaj “bosá”, potrebuje podnety a pripomenutia na jej zjemnenie. Nemáte kapacitu sa zamýšlať nad každým krokom a prostredie svojej domácnosti máte radi vizuálne čisté a moderné? Potom je DOTS active navrhnutý práve pre vás – esteticky a funkčne!

Chcete pozitívne vplývať na ľudí okolo seba?

Aj vy sa občas cítite bezradne pri osvete svojich najbližších alebo teda v ich motivovaní spraviť niečo pre seba? Tak nestrácajte energiu… proste DOTS začleňte do svojej domácnosti a vaši najmilší začnú stimulovať a precvičovať svoje chodidlá v rámci bežného života. 

Okrem iného si doma vytvoríte priestor, ktorý zaujme každú návštevu a rozohrá kreativitu nejedného dieťaťa a aj dospeláka.  

 

 

 

 

 

 

Odhaľ ďalšie zaujímavosti o DOTS ukryté pod ikonkami

VEDECKÝ VÝSKUM

Ikona - vedecký výskum

Chôdza naboso a veda

Veda sa chôdzou naboso zaoberá cez 100 rokov. Používanie obuvi, ktorá nevychádza z tvaru ľudského chodidla a nedovoľuje nohám pracovať v ich plnom rozsahu, si vyberá daň, nielen na samotných nohách ale i na zbytku tela.

More

Chôdza naboso a zdravé nohy

Bosá chôdza po podnetných povrchoch sa celosvetovo používa ako súčasť terapie pri plantárnych problémoch. 

More

Chôdza naboso doma

Domáci interiér je pre mnohých ľudí posledným miestom, kde sú ochotní vyzuť si topánky. Chodidlo teda dostáva po celodennom väzení slobodu a je pripravené na rozhýbanie. 

More

CHRÁNENÝ DIZAJN

chraneny dizajn ikona

Čo sa skrýva za dizajnom DOTS?

11 ročné štúdium dizajnu a 4 ročná vášeň pre chôdzu naboso
4 ročný výskum stimulačných podlahových prvkov v interiéri
– 2 v 1: spojenie potreby precvičovania chodidla a ľudskej lenivosti
19 tvarových 
predchodcov rôznych výšok, priemerov a typov zaoblenia
– 6 vyskúšaných materiálových prevedení

More

ZDRAVÉ CHODIDLÁ

Ikona - zdravé nohy

Ploché nohy, hallux valgus…

99% ľudí sa rodí so zdravými nohami. Avšak, kým dosiahneme vek 20 rokov, až 80% z nás má plantárne problémy. Prečo? Lebo celoživotné nosenie nevhodnej obuvi si vyberá svoju daň. Viac o tejto téme sa dozviete vo videu  Je bosá chôdza ako bosá chôdza?

More

Zdravá chôdza a barefoot podlaha v interiéri

Prečo sa pocelodennom nosení topánok odporúča nosiť doma ďaľšiu obuv – papuče? Pretože domáce podlahy sú rovné, tvrdé, nezaujímavé a najmä bezpečné. Napriek tomu, že odložíme topánky, nie sme nútení vymeniť topánkový štýl chôdze za bosý.

More

VEDECKÝ VÝSKUM

ekologicky pristup ikona

Prírodné materiály 

DOTS sú z tvrdého dreva. Prečo? Pretože drevo je obnoviteľný a odbúrateľný materiál a v spojení s čistým tvarom je zároveň nadčasové a zaujímavé. 

More

Slovenská výroba

DOTS sú slovenské od “špiku kosti”. 

Navrhnuté a vyvinuté na Slovensku.

More

Ekologické balenie

  1. Balenie DOTS active v originálnom vrecku z režného plátna 
  2. Balenie DOTS active TUBUS 

More

Pomoc druhým

dobrocinnost ikona

Zmysluplná práca

Robiť to, čomu človek verí a v čom vidí zmysel, je veľké šťastie a zároveň záväzok. My barefu, DOTS a bosým chodidlám veríme.

More

Pomoc na druhú

DOTS pomáhajú Vám – naším zákazníkom na rozhýbanie chodidiel. My sme sa však rozhodli, že sa chceme o svoje biznis úspechy deliť ďalej a to s tými, ktorí to potrebujú.

More

Pre správny vývoj nožičiek

DOTS sú súčasťou viacerých materských centier či škôlok, pretože tam behá kopec nožičiek, pre ktoré je stimulácia dôležitá. 

More