Skip to content

balančné

POLienka

UMENIE, ktoré prináša BALANS do tvojho života

Ruku na srdce, žiadna cvičiaca pomôcka v domácnosti alebo kanceláriách nie je využívaná nonstop. V podstate je úspechom, ak je využívaná aspoň trochu. Okrem toho sa väčšina cvičiacich pomôcok výzorovo viac hodí do posilovní, čo v spojení s občasným používaním vedie skôr či neskôr k úplnému odloženiu produktu… a si docvičil!

Poďme sa na to teda pozrieť INAK… umením, ktoré prinesie balans do tvojho života.

6 samostatných balančných prvkov v 3 obtiažnostiach

hravé, zábavné, estetické, minimalistické

spolupráca sochára Lukáša Hazuku a barefu

2 polohy odložených polienok

aktivujú svaly celého tela a spevňujú core

mentálny relax / návrat do prítomnosti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POLienka ako cvičiaci prvok

Produkt POLienka obsahuje 3 polienka, ktoré sa dajú rozdeliť na polovicu a teda ti ponúkajú 6 balančných POLienok v 3 rôznych náročnostiach. Práve preto vie na nich súčastne cvičiť až 6 ľudí naraz!

Okrem toho si je z nich možné postaviť balančné cestičky alebo domácu verziu “slack line”. Polienka sa dajú použiť z oboch strán, pričom rovná stredová časť má integrované protišmykové gumy, aby sa nekĺzala po podlahe. POLienka sa dajú na podložke alebo koberčeku používať aj oblou stranou nadol, poprípade prekrížiť jedno POLienko druhým pre obtiažnejší balans. Aby polienka držali pri manipulácii a v stojane, majú v sebe integrované magnety.

Načo ti je balans?

Pri balansovaní na nestabilnom povrchu telo zapája množstvo vonkajších ale aj vnútorných svalov. Balansovanie je skvelá cesta na posilnenie chodidiel, svalov nohy, svalov rúk a nášho “core” (stredu tela), ktorý je zodpovedný napríklad, ale nielen, za držanie tela. Práve oslabený core je veľakrát dôvodom bolestí krížov, či vypučeného brucha.

Veľkou výhodou balansu je, že zamestnáva aj myseľ! Udržiavanie rovnováhy si vyžaduje tak komplexnú súhru pohybov, že hlava je nútená vypnúť a vedomo sa sústrediť na daný moment. Takže medituješ, ani nevieš kedy!

POLienka ako umelecké dielo

To, že sú polienka skvelá, praktická a minimalistická pomôcka sme vedeli, ale vymyslieť jednoduchý, praktický a estetický stojan, to sme veru nevedeli. Preto sme si prizvali k spolupráci sochára – Lukáša Hazuku a on spravil úplne niečo iné, ako sme si predstavovali… ale spravil to SUPER!

On sa na POLienka nepozeral ako na cvičiacu pomôcku, ale ako na čistý drevený objekt, ku ktorému hľadal ten správny kontrastný materiál a tvar. A tak vytvoril stojan, ktorý má nielen 2 polohy použitia, je veľmi praktický pri manipulácii s POLienkami, ale najmä sám o sebe je UMENÍM. Vytvoril produkt, ktorý chceš mať na očiach a poruke. A to znamená to najdôležitejšie, že ho vieš kedykoľvek a jednoducho použiť!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kde vieš POLienka využiť?

Doma

Domáci “slack line”, balančné cestičky, podložka pod päty pri čupení, na hranie, cvičenie, pod pracovným stolom, ako hudobný nástroj, ako umelecké dielo na potešenie duše a očí… Pretože aktívne a zmysluplné prostredie v tvojom okolí, ťa podnecuje k prirodzenému pohybu a prináša ti šťastnejší a kvalitnejší život.

V práci

Pod pracovný stôl ako oddychový prvok pre polohovanie chodidiel, pri “stand up” (vysokom) pracovnom mieste, v oddychových zónach, ako umelecké dielo na pozdvihnutie estetiky pracovného prostredia… Pretože balansovanie je tak komplexný pohyb, že núti telo aj myseľ k vedomému sústredeniu sa. Po takejto aktivite dokáže zamestnanec efektívnejšie a kvalitnejšie vykonávať svoju prácu. Okrem toho balansovanie v oddychovej zóne prináša radosť na pracovisko a búra ľady medzi kolegami.