O nás

Ahojte!

Sme Evit, Janči a Janíčko, Kolomanko a Stanko 🙂

O barefoote sme sa dozvedeli po prečítaní knihy Zrodení k behu (Born to run) v 2011. Kúpili sme si v US “huaráče”, ktoré používame až dodnes, no reálne sme o správnej/inej bosej chôdzi nič nevedeli. O 4 roky neskôr nám do tímu pribudlo dieťa – Janíčko, a keď sa učil chodiť, prišla na rad otázka topánok. Znovu sme objavili barefoot a skočili naň plní nadšenia. Po dvoch týždňoch nás z našich “super” barefoot topánok fakt boleli nohy a my sme sa išli učiť znovu chodiť.

Evit si akurát robila doktorantúru na dizajne a bosá chôdza a stimulačné povrchy v interiéri bola odrazu úplne ideálna téma na spojenie koníčka a rozšírenia si obzorov.

Za 4 roky sa z nadšenia stalo porozumenie a to práve vďaka nutnosti študovania vedeckých štúdií a konzultovania bosej chôdze tak s jej odporcami ako aj zástancami. 

Porozumenie,

  • že nie je bosá chôdza ako bosá chôdza
  • že sa nestačí vyzuť a my si zázračne “spomenieme” na prirodzený pohyb
  • že barefoot topánky za nás nohy nerozhýbu
  • že to, že my sme bosí, neznamená, že sa vyzujú aj davy ďaľších ľudí
  • že bosá chôdza je potrebná a prospešná, ale treba k nej pristupovať s rozumom a zodpovedne
  • že človek je tvor lenivý a pre svoje nohy neurobí nič, kým ho nebolia
  • že ak chceme dosiahnuť zmenu, musíme to spraviť hravo a nenásilne
Evit a Janči - barefu team

No a my sme tvrdohlaví a nadšení zároveň. Uvedomujeme si, že naša spoločnosť by nutne potrebovala rozhýbať a aktivovať chodidlá, ktoré sú celé dni zavreté v topánkach. Taktiež si ale uvedomujeme, že naša spoločnosť o tejto svojej potrebe nevie 🙂

A preto barefu – cesta k barefootu, k chôdzi naboso s rozumom. AVŠAK hravo, dizajnovo a vlastne trochu podprahovo funkčným produktom, ktorý si nevyžaduje extra čas a energiu na cvičenie.