Skip to content

DOTS –

návod na použitie

barefu DOTS

Dizajnové pomôcky, ktoré ozvláštnia vašu podlahu a dodajú jej stimulačnú funkciu. Vždy, keď po nich prejdete, aktivujete a posilňujete svoje chodidlá a to bez potreby extra cvičenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Umiestnenie DOTS v interiéri

Stimulačná podlaha má na človeka tri základné vplyvy – pohybový, senzorický a balančný. Na využitie pohybového vplyvu, ktorý má podnecovať zmenu pohybového stereotypu a zapája svaly chodidiel, je vhodné použiť DOTS active. Ich aplikáciu odporúčame na miesta, kde sa človek pohybuje. V interiéri sú to najmä prechodové priestory/chodby.

Pre presnejšiu a najmä individuálnu lokalizáciu správneho priestoru pre barefu DOTS active je pred ich aplikáciou potrebné zmonitorovať pohyb v interiéri:

» Nakreslite si na papier pôdorys vášho bytu/domu (nemusí byť dokonalý).

» Predstavte a zakreslite si trajektóriu pohybu v priestore pri nasledujúcich činnostiach (stačia 3):

a) ranný rituál
b) varenie
c) upratovanie
d) hra s deťmi alebo zvieraťom
e) jedenie

» Miesto, kde sa vám najčastejšie pretína trajektória pohybu, je vhodné na nalepenie DOTS.

» Hustota DOTS by mala nútiť užívateľa stúpiť na ne a nedávať mu možnosť ich jednoducho obísť. Vzdialenosť medzi DOTS by nemala byť väčšia než 25 cm.

>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

» Pred nalepením si DOTS rozložte a vyskúšajte ich usporiadanie. Skontroujte, či nie sú nablízku dvere, ktoré by nebolo možné kvôli DOTS otvoriť.

Na senzorickú stimuláciu vašich chodidiel sú vhodné DOTS static. Počas  státia a jemného prešlapovania na DOTS aktivujete a stimulujete jednotlivé body na ploske nohy. Ich aplikácia  k umývadlu v kúpeľni či drezu v kuchyni vytvorí podnetný priestor pre vaše chodidlá, kým vy sa venujete umývaniu zubov či riadov.

Aplikácia DOTS na podlahu

barefu DOTS sú po celej ploche základne podlepené obojstrannou lepiacou páskou. Sú vhodné na nalepenie na laminátovú či drevenú podlahu, dlažbu, korok, linoleum a PVC.

» Odmastite a vyčistite časť podlahy určenú na aplikáciu barefu DOTS.

» Vyskúšajte si rozloženie DOTS (náhodné/geometrické/pravidelné usporiadanie).

» Odlepte ochrannú časť nálepky a priložte DOTS na požadované miesto.

» Pritlačte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Presunutie DOTS na iné miesto

Jemne zasuňte ostrý predmet pod hranu DOTS a postupným opatrným nadvihovaním uvoľnite lepiacu pásku (nám sa osvedčila stará kreditka so zbrúsenou hranou). Dávajte pozor, aby ste nepoškodili podlahu.

» Ak lepiaca páska ostala na produkte, skontrolujte jej lepivosť a znečistenie. Niekedy je možné pásku prilepiť a odlepiť viackrát. Samozrejme, s každým odlepením sa znižuje lepivosť pásky.

» Po presunutí DOTS na nové miesto ich riadne pritlačte k povrchu. Skúste rukou a chodidlom, či držia.

» Pri znehodnotení pásky – veľké zašpinenie/čiastočné alebo úplné odlepenie, nelepenie – použite náhradnú pásku dodanú s DOTS alebo si objednajte nové nálepky.

» Pokiaľ na pôvodnom mieste ostali zbytky pásky, odstráňte ju opakovaným prikladaním a odlepovením zachovalej pásky na DOTS. Ak daná technika nefunguje použite technický benzín alebo iný odstraňovač lepidla (vždy si to dopredu skúste na málo viditeľnej časti podlahy)

Upozornenia

» Zmena farebnosti podlahy: pri podlahách, ktoré majú tendenciu meniť farbu pôsobením času a svetla – drevená podlaha, linoleum, korok – treba počítať s možnosťou zanechania stôp po dlhodobejšej aplikácii DOTS.

» Poškriabanie povrchu podlahy mikroprachom: celoplošné podlepenie DOTS páskou eliminuje hromadenie mikroprachu pod hranami, avšak pri niektorých podlahách s menej odolným povrchom je možné, že po odstránení DOTS, ostanú jemné stopy po krúžkoch.

» Upratovanie: barefu DOTS nie sú prekážkou pre vysávanie alebo umývanie podlahy. Dokonca si s nimi poradí aj robotický vysávač*, hoci sa pri nich chvíľku zdrží 

(*testované vysávačom Xiaomi)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

barefu DOTS vytvárajú prekážku na vašej podlahe. Navrhli sme ich tak, aby boli bezpečné a nezakopli ste o ne. Stále si však treba dávať pozor – tak ako pri chôdzi naboso po iných povrchoch a vedomej chôdzi naboso všeobecne.

barefu s.r.o. nenesie zodpovednosť za škody na majetku či zdraví spôsobené nesprávnym používaním barefu DOTS.

Bezpečnosť pre deti do 3 rokov: barefu DOTS sú ošetrené zmesou prírodných a rastlinných olejov a voskov, ktorá je bezpečná pre ľudí, zvieratá a detské hračky podľa európskej normy EN: 71.3 a je odolná voči slinám a potu podľa nemeckej priemyselnej normy DIN68861–1A.

Odhaľ ďalšie zaujímavosti o DOTS ukryté pod ikonkami