Skip to content

barefu DOTS sú dizajnové barefootové pomôcky, ktoré ozvláštnia vašu podlahu a dodajú jej stimulačnú funkciu. Vždy, ked po nich prejdete, aktivujete a posilňujete svoje chodidlá. DOTS sú výsledkom výskumu, v ktorom sme hľadali najlepší spôsob, pre stimuláciu chodidiel vás a vašich detí.

Otestovaný dizajn

Finálna podoba barefu DOTS je výsledkom niekoľkoročného výskumu v oblasti stimulačných podlahových prvkov v interiéri. Vďaka tomu majú tvar, ktorý dostatočne stimuluje vaše chodidlá, a pritom sú bezpečné a nezakopnete o ne. Dokonca nie sú prekážkou ani pre robotické vysávače:) Veľkou výhodou DOTS je ich neprenosnosť. Stanú sa pevnou súčasťou vášho interiéru a budú vás automaticky stimulovať zakaždým, keď po nich prejdete. Nepotrebujete sa tak motivovať k cvičeniu a ani ich tak ľahko neodložíte ako iné cvičebné pomôcky.

Každodenný pomocník

Počas väčšiny dňa máte na nohách topánky, a ak aj chodíte naboso, tak je to zväšča po dokonalo rovných povrchoch. DOTS vám tak ponúkajú jedinečnú možnosť, ako dopriať svojim chodidlám potrebnú stimuláciu na precvičenie všetkých svalov a šliach pomocou vedomej chôdze. Už Leonardo da Vinci obdivoval dokonalú konštruckiu ľudského chodidla. Tak sa ho nebojme využívať naplno každý deň.

Jaseňové drevo

Vybrali sme drevo, ktoré je dostatočné tvrdé, aby zvládlo každodenné používanie. A pritom je teplé, príjemné na dotyk a vďaka rôznorodej kresbe aj krásne. Letokruhy – striedanie jarného a zimného dreva – vytvárajú rôznorodý vzor, ktorý sa mení na základe smeru rezu dreviny.


Aby si drevo zachovalo svoje pôvodné vlastnosti, ošetrili sme DOTS olejom, ktorý nemení ich pôvodnú farbu a necháva otvorené póry. Použili sme zmes prírodných a rastlinných olejov a voskov, ktorá je bezpečná pre ľudí, zvieratá a detské hračky podľa európskej normy EN: 71.3 a je odolná voči slinám a potu podľa nemeckej priemyselnej normy DIN53160.


Koreňový systém jaseňa patrí k najmohutnejším a ponúka mu pevnú a stabilnú oporu. Rovnako tak vaše chodidlá môžu byť silnou a stabilnou oporou pre vaše telo.

DOTS u vás doma

Aby DOTS čo najlepšie plnili svoju úlohu, nalepte ich na mieste, kde sa pohybujete často. Napríklad v chodbe alebo v hale, tak aby ste ich nemohli obchádzať a zároveň aby vám nezavadzali pri otváraní dverí alebo políc. Vzdialenosť medzi jednotlivými kúskami by nemala byť väčšia než 25 cm. Podľa toho, akú veľkú plochu potrebujete vyplniť, si môžete zvoliť z dvoch ponúkaných sád.


 

Pohľad odborníka

Michal Sýkora - fyzioterapeut

Bosá chôdza malého dieťaťa je opatrná a malá nožička je schopná prebehnúť po kameňoch, a pritom sa úplne prispôsobiť, poprípade odfiltrovať nepríjemné elementy. Bosá chôdza dospelého človeka je iná. Veľký podiel má na tom nosenie topánok nerešpektujúcich tvar a fungovanie chodidiel. Prechod na minimalistickú obuv by mal byť pomalý a vedomý, inak môže spôsobiť viac škôd ako osohu. Takýmto prechodom môže byť bosá prechádzka lesom alebo po lúke. barefu DOTS je zaujímavé riešenie precvičovania chodidla v interiéri bez potreby extra cvičiacej aktivity.

Fyzioterapeut Michal Sýkora