DOTS – návod na použitie

barefu DOTS

Dizajnové pomôcky, ktoré ozvláštnia vašu podlahu a dodajú jej stimulačnú funkciu. Vždy, keď po nich prejdete, aktivujete a posilňujete svoje chodidlá a to bez potreby extra cvičenia.

 

Umiestnenie barefu DOTS v interiéri:

Stimulačná podlaha má na človeka tri základné vplyvy – pohybový, senzorický a balančný. Na využitie pohybového vplyvu, ktorý má podnecovať zmenu pohybového stereotypu a zapája svaly chodidiel, je vhodné použiť DOTS active. Ich aplikáciu odporúčame na miesta, kde sa človek pohybuje. V interiéri sú to najmä prechodové priestory/chodby.

Pre presnejšiu a najmä individuálnu lokalizáciu správneho priestoru pre barefu DOTS active je pred ich aplikáciou potrebné zmonitorovať pohyb v interiéri:

» Nakreslite si na papier pôdorys vášho bytu/domu (nemusí byť dokonalý).

» Predstavte a zakreslite si trajektóriu pohybu v priestore pri nasledujúcich činnostiach (stačia 3):

a) ranný rituál
b) varenie
c) upratovanie
d) hra s deťmi alebo zvieraťom
e) jedenie

» Miesto, kde sa vám najčastejšie pretína trajektória pohybu, je vhodné na nalepenie DOTS.

» Hustota DOTS by mala nútiť užívateľa stúpiť na ne a nedávať mu možnosť ich jednoducho obísť. Vzdialenosť medzi DOTS by nemala byť väčšia než 25 cm.

» Pred nalepením si DOTS rozložte a vyskúšajte ich usporiadanie. Skontroujte, či nie sú nablízku dvere, ktoré by nebolo možné kvôli DOTS otvoriť.

Na senzorickú stimuláciu vašich chodidiel sú vhodné DOTS static. Počas  státia a jemného prešlapovania na DOTS aktivujete a stimulujete jednotlivé body na ploske nohy. Ich aplikácia  k umývadlu v kúpeľni či drezu v kuchyni vytvorí podnetný priestor pre vaše chodidlá, kým vy sa venujete umývaniu zubov či riadov.

Aplikácia barefu DOTS na podlahu:

barefu DOTS sú po celej ploche základne podlepené obojstrannou lepiacou páskou. Sú vhodné na nalepenie na laminátovú či drevenú podlahu, dlažbu, korok, linoleum a PVC.

» Odmastite a vyčistite časť podlahy určenú na aplikáciu barefu DOTS.

» Vyskúšajte si rozloženie DOTS (náhodné/geometrické/pravidelné usporiadanie).

» Odlepte ochrannú časť nálepky a priložte DOTS na_požadované miesto.

» Pritlačte.

Presunutie DOTS na iné miesto:

Jemne zasuňte ostrý predmet pod hranu DOTS a postupným opatrným nadvihovaním uvoľnite lepiacu pásku (nám sa osvedčila stará kreditka so zbrúsenou hranou). Dávajte pozor, aby ste nepoškodili podlahu.

» Ak lepiaca páska ostala na produkte, skontrolujte jej lepivosť a znečistenie. Niekedy je možné pásku prilepiť a odlepiť viackrát. Samozrejme, s každým odlepením sa znižuje lepivosť pásky.

» Po presunutí DOTS na nové miesto ich riadne pritlačte k povrchu. Skúste rukou a chodidlom, či držia.

» Pri znehodnotení pásky – veľké zašpinenie/čiastočné alebo úplné odlepenie, nelepenie – použite náhradnú pásku dodanú s DOTS

» Pokiaľ na pôvodnom mieste ostali zbytky pásky, odstráňte ju opakovaným prikladaním a odlepovením zachovalej pásky na DOTS. Ak daná technika nefunguje použite technický benzín alebo iný odstraňovač lepidla (vždy si to dopredu skúste na málo viditeľnej časti podlahy)

Upozornenia:

» Zmena farebnosti podlahy: pri podlahách, ktoré majú tendenciu meniť farbu pôsobením času a svetla – drevená podlaha, linoleum, korok – treba počítať s možnosťou zanechania stôp po dlhodobejšej aplikácii DOTS.

» Poškriabanie povrchu podlahy mikroprachom: celoplošné podlepenie DOTS páskou eliminuje hromadenie mikroprachu pod hranami, avšak pri niektorých podlahách s menej odolným povrchom je možné, že po odstránení DOTS, ostanú jemné stopy po krúžkoch.

» Upratovanie: barefu DOTS nie sú prekážkou pre vysávanie alebo umývanie podlahy. Dokonca si s nimi poradí aj robotický vysávač*, hoci sa pri nich chvíľku zdrží 🙂

(*testované vysávačom Xiaomi)

 

barefu DOTS vytvárajú prekážku na vašej podlahe. Navrhli sme ich tak, aby boli bezpečné a nezakopli ste o ne. Stále si však treba dávať pozor – tak ako pri chôdzi naboso po iných povrchoch a vedomej chôdzi naboso všeobecne.

barefu s.r.o. nenesie zodpovednosť za škody na majetku či zdraví spôsobené nesprávnym používaním barefu DOTS.

Bezpečnosť pre deti do 3 rokov: barefu DOTS sú ošetrené zmesou prírodných a rastlinných olejov a voskov, ktorá je bezpečná pre ľudí, zvieratá a detské hračky podľa európskej normy EN: 71.3 a je odolná voči slinám a potu podľa nemeckej priemyselnej normy DIN68861–1A.